A legnehezebb része az előkészületeknek a menü megtervezése volt. Korábban már írtam, hogy olyan étrendet szeretnék összeállítani, ami sok szempontnak megfelel.
Hétfő: vegán étrend, semmi hús és állati eredetű termék (lehetőleg)
Kedd: sajt, tojás, tej lehet, hús még nem
Többi nap lehet hús, de lehetőleg minden nap változatos legyen.
A táblázatban megterveztem, hogy kb. mennyi lehet a napi energiaigényem edzés nélkül és erre jön még a mozgás. Így kijön egy szám, hogy nagyjából mennyi kalóriát kell bevinnem. Terveztem: reggelit, tízórait, stb. Ezekhez beírtam a menüt, és tételesen felrögzítettem, hogy az adott étel miből – mennyi kalóriát tartalmaz. Mivel képleteket használtam, lehet játszani az adagokkal. Ha esetleg túl sok a fehérje vagy a szénhidrát, akkor lehet adagot csökkenteni vagy akár növelni. A szakácskönyvek, amiket rendeltünk nagyon jól leírják, hogy a megadott mennyiségekből hány adag lesz, és egy adagban mennyi a kalória. A tábla alján lehet látni, hogy összességében mennyi a zsír, a fehérje és szénhidrát a napi menüben. FONTOS: szénhidrátnál nettó szénhidrátban kell számolni, azaz a rostokat ki lehet vonni az értékből. Azért ez nagy segítség, mert a célnak kitűzött 50 g szénhidrát elég kevés, de ha a rostokat kivesszük, akkor már egészen értékelhető menüt lehet összeállítani.
Talán kissé túlzásba estem ezzel a táblázattal, de szeretnék biztosra menni. Ha esetleg mégsem sikerül ketózisba kerülnöm, akkor szeretném elkerülni azt, hogy elhízzak. Pár barátom azt vízionálta, hogy a “zsírdiétával” majd alaposan elhízom. Kedvesek…